Hodnocení


Po delší době jsem si našel trochu času, abych shrnul určitou část období. Začal bych asi tím, že jsem nově poprosil o pomoc s trénováním mého kamaráda Miloslava Jochmana (Jochyho). I když práce s mládeží je úplně o něčem jiném, o jeho trenerských kvalitách absolutně nepochybuji, jeho letitá kariéra na vysoké úrovni ho dost naučila.  Jsem opravdu rád, že tuhle nabídku přijal a s chutí pomáhá. Některé jeho postřehy jsou opravdu na vysoké úrovni. Věřím, že příchod Jochyho bude velikým přínosem pro kluky. Už jenom na Basťovi je znát veliký posun vpřed, po speciálních golmanských trénincích.

Vrátil bych se zpátky k období, co jsme absolvovali. Od podzimu jsme se zúčastnili několika zajímavých turnajů se systémem 5+1. Z těchto turnajů jsme si odnesli vždy hezké umístění, spoustu druhých a třetích míst. Bohužel na vrchol jsme nikdy nedosáhli. Bohužel především pro kluky, protože pro nás trenéry je důležitá hra a ne výsledek. Narozdíl od trenérů vysledkářů (slova M. Kapusty :-).

Zimní liga na Barrandově systémem 7+1, což bylo pro nás úplně něco nového. Kluci si na tento styl rychle zvykli a někdy předváděli i zajímavé výkony. Tuto soutěž jsem chtěl hrát z důvodu přípravy do MŽ. Chybí nám odehrát ješte poslední dva zápasy, tak doufejme, že na nás pořadatel nezapomene.

Turnaj v Ďáblicich 7+1 pro nás skončil třetím místem, ale spokojenost nebyla. Čekal jsem, že se projeví zkušenosti ze zimní ligy, bohužel. Nadále nás provází výkyvy ve výkonnosti.

Turnaj v Povrlech byl, co se týká hry, daleko úspěšnější. Na turnaj jeli kluci, co měli čas a byli zdraví. Na místo jsme přijeli přesně v 8:00, což byl čas výkopu našeho prvního zápasu. Petra jsem ještě převlékal v autě a už jsme prohrávali s Neratovicemi 0:2. Kluci se včas vzpamatovali a zápas vyrovnali na konečných 2:2 a nemuselo zůstat jenom u toho, k lepšímu výsledku chyběla jenom přesnost v zakončení. Ve skupině jsme odehráli další čtyři težké zápasy, ale už bez ztráty bodu. Čtvrtfinále jsme si za stavu 3:1 zkomplikovali sami, když jsme už jenom koukali na soupeře bez zájmu o hru!!! Soupeř vyrovnal na konečných 3:3 a šlo se na penalty, kde rozhodl až ve čtvrté sérii přesnou střelou k tyči Kuba Somol a Basťa soupeře vychytal. O postup do finále nás čekal pro nás velice známý soupeř SK Kladno 08. V tomto zápase jsme opět prohrávali o dvě branky, ale kluci zase zabrali a srovnali na 2:2. Kladno chvílemi nevědělo kam dřív skočit, ale bohužel má v týmu Patrika K., který byl opět rozdílovým hráčem a ten těsně před koncem rozhodl na konečných 2:3. V zápase o třetí místo jsme narazili opět na Neratovice. Hned od začátku jsme prohrávali o jednu branku, ale kluci se nepodělali, hráli stále svojí aktivní hru a ta po konečném hvizdu rozhodčího znamenala výsledek 5:1 a pro nás znamenalo krásné třetí místo, odměna za hru v celém turnaji. Tento turnaj jsem zmínil hlavně z důvodu, že se ho zúčastnilo 26 kvalitních týmů, jako je Ústí nad Labem, Bohemians Praha, SK Kladno, Ml. Boleslav, Karlův Dvůr, Děčín, Benešov a další. Za zmínku ještě stojí 11 přesných zásahů Adama Hájka.

Dále jsme zahájili naší soutěž OP ve Lhotě, kde jsme na dvou hřištích 7+1 hráli 4×18 minut. Musím říct, že jsme soupeře doslova deklasovali. Zápis výsledku jako vždy po 2/4 byl 2:24, i když se soupeř prezentoval hezkou kombinační hrou. Unhošť jsme taktéž přehráli, na hřišti 5+1 a na druhém hřišti, kde by se měli prezentovat naší výraznější hráči systémem 4+1. Prosím, aby tyto mé kroky nikdo nezpochybňoval.

V úterý jsme na domácí půdě přivítali našeho známého a oblíbeného soupeře SK Kladno 08. Bezpochyby jeden z nejlepších týmů nejen na okrese. Po dvou poločasech se zapisoval velice příjemný výsledek 4:3. Celkové skóre nakonec skončilo 8:11, ale i tento výsledek je pro nás velice sympatický. Podle slov přítomných trenérů hra vypadala slušně.

Proti Kladnu si doufám většina kluků uvědomila, proč na fotbal chodí. Myslím tím hlavně turnaj v Kralupech, který zde zmiňovat nebudu, protože bych byl hodně sprostý!!!

Za toto období bych z hráčů vyzdvihl Basťu. Který díky Jochymu a chuti na sobě pracovat, udělal veliký kus práce. Když se soustředí a dělá věci jak má, patří do brankařské špičky nejen na okrese. Adama, který se stal neúnavným tahounem a brankostrojem týmu. Samozřejmě jako u Basti platí to samé…  když mu funguje hlava, má neskutečný tah na branku. Nezávidím jeho strážcům, opravdu bych ho hlídat nechtěl :-). Ještě bych zmínil Tobču, který je někdy myšlenkami všude možně, jenom ne na hřišti. Když je ovšem hlavou tam kde má být, tak jeho šikovné nohy umí opravdu hezké kousky. Vzpomínám, jak si na prvním přáteláku 7+1 proti SK Kladno 07, dělal ze soupeře 90 minut slalomové kuželky.  Když na sobě budou tihle tři nadále pracovat, jejich kariéra by mohla pokračovat i v daleko kvalitnějším týmu. To samozřejmě platí i o zbytku celého týmu, protože v mých očích si u nás vychováváme hodně kvalitní fotbalisty jako je Zápič, Ondra, Hašan, Vejmík a další. Kalího s Balajzem bohužel v jejich rychlejším růstu limituje častá absence díky zdravotním problémům.

Delší období hodnotil Petr.

Print Friendly, PDF & Email

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *