I po Mělníku stále čekáme na zlato


melnikK dalšímu turnaji zimní části soutěžního roku jsme odjížděli do Mělníka. Jelikož se jednalo o turnaj méně náročný, postavili jsme zde opět dva týmy a čekali, zda-li se klukům podaří dosáhnout na vavříny. Bohužel ale ani tentokrát se nám na vavříny dosáhnout nepodařilo a bohužel ani tentokrát se nám opět nepodařilo postavit dva srovnatelně silné týmy. Co se nám na turnaji povedlo, byla velice pohledná hra obou našich týmů, pěkné akce, kterým chyběla pouze lepší koncovka. Na velice sympatickém turnaji s poměrně fotbalovými týmy jsme si sice o místečko oproti Odolce pohoršili, přesto jsme odjížděli spokojeni. Jedinou kaňkou na tváři turnaje byl snad až nepochopitelný přístup, kdy jeden z účastníků přijel na turnaj pro ročník 2007 s minimálně čtyřmi staršími borci. Nemá smysl toto více asi rozebírat. Je jen smutné, když tito „trenéři“ učí děti již od malička, že vyhrávat lze i podvodem 🙁 Těžko říci, jak by tento tým oslavoval případné vítězství v turnaji, kde porazili týmy o rok i dva mladší.

Nyní ale k našim výsledkům

 

SK Slaný „B“ – Čechie Kralupy 2:3 (branky: Mucha, Košál)

Hned v úvodním utkání jsme narazili na tým exslaňáka Maxe a hned v úvodu jsme šli do vedení brankou Matyho. V tomto velice dramatickém, vyrovnaném a pohledném utkání se postupně dostal soupeř do dvojbrankového vedení, kdy zužitkoval naše hrubé chyby v defenzivě. Nám se podařilo brankou Matěje Košála průběh utkání zdramatizovat, nicméně na vyrovnání jsme bohužel nedošáhli.

SK Slaný „A“ – Velvary 0:2

Utkání, které se téměř celé hrálo na jednu branku. Jak prohlásil jeden z fanoušků na tribuně „Slaný hraje fotbal a tlačí a oni ze dvou brejků dají dva góly“. I takto by se dal zhodnotit průběh utkání. Náš tým měl jednoznačnou herní i územní převahu, soupeř nakopával míče a vlastně si nic nevytvořil. První odkopnutý míč převzal soupeřův útočník na naší polovině a 1:1 nedal brankáři šanci. Druhá branka patřila k těm fotbalovějším, kdy Vládík Vochozka (ročník 2006) ve středu hřiště vybojoval míč, prošel mezi obránci a s přehledem zvýšil na konečných 0:2.

SK Slaný „B“ – FC Mělník 0:2

V dalším svém utkání nastoupil fialový tým proti místním borcům. Pravdou je, že jsme od celku z města, kde se kdysi hrála 3. liga očekávali více. Soupeř šel do vedení, přesto my mohli povedenou střelou Matyho, kterou brankář s potížemi vytěsnil, vyrovnat. Když nepromněnil ani Dudýsek, přišla pojistka ze strany soupeře. Pravdou však je, že soupeř byl v tomto utkání o malý kousek lepší a výhra byla zasloužená.

SK Slaný „A“ – Čechie Kralupy 0:0

Ve druhém utkání proti kralupské Čechii se představil i náš druhý tým. Ve velice vyrovnaném utkání mohla rozhodnout jediná chybička. K naší smůle se ji soupeř nedopusti a k našemu štěstí jsme se jí nedopustili ani my a tak utkání skončilo bez branek. Je nutno přiznat, že v tomto utkání doslova čaroval Kuba v brance a naše barvy dosti podržel.

SK Slaný „B“- Velvary 1:3 (branka: Střeska)

Utkání nepodobné tomu předchozímu. Soupeř produkoval silovou kopanou se spoustou nakopávaných míčů a stejně jako v předchozím utkání šel do vedení 2:0. My jsme se po pěkné akci Matyho, který předložil tutovku Gazzovi vrátili do hry. Soupeř ale nakonec opět odskočil na rozdíl dvou branek a utkání nakonec dotáhl do vítězného konce.

SK Slaný „A“ – Labský Kostelec 2:2 (branky: Hájek, Čeri)

S tímto pro nás neznámým soupeřem jsme do utkání vstoupili s cílem konečně naplno bodovat. Nebyli jsme od toho daleko. Soupeř šel sice do vedení, my jsme po skvělé akci Zápy vyrovnali a v zápětí opět o pohledné akci, kdy Zápič našel před brankou ofenzivně naladěného Matěje Čeriho a ten s neuvěřitelným klidem a přehledem uklidil míč do protipohybu brankáře. Vedeme 2:1 !!! Naše radost bohužel netrvala do konce utkání. Pár minut před konce z našeho tlaku vyústila branka v naši síti a tak jsme dále čekali na plný počet bodů.

Slaný „A“ – FC Mělník 0:4

Asi nejjednoznačnější utkání z naší strany. Soupeř náš tým nepustil téměř k ničemu a zaslouženě vyhrál rozdílem třídy.

SK Slaný „B“ – Labský Kostelec 3:0 (branky: Dudáček – 2, Mucha)

Předposlední představení našich barev by se dal nazvat koncertem našeho týmu. Soupeře jsme k ničemu nepustili a čekání na úvodní branku bylo jen otázkou času. Pak přišla velice povedená střela Dudýska a my vedeme 1:0. Naše převaha v tomto utkání pokračovala, soupeř se na naší polovinu dostával sporadicky a my utkání zakončili dalšími dvěmi brankami a zaslouženě vyhráli 3:0.

SK Slaný „A“ – SK Slaný „B“ 1:2 (branky : Micahlovský (pk) – Bálek, Šíma

V posledním našem vystoupení si kluci zahráli mezi sebou. Šťastnější byl v tomto utkání tým fialových, který i přes nepříznivý vývoj nakonec utkání otočil a vyhrál

 

Na tomto sympatickém a velice přátelském turnaji jsme se utkali s týmy, které chtějí hrát fotbal a zejména tým Kralup je velice sympatickým soupeřem srovnatelným s týmem Lhoty. S naší hrou jsme byli nadmíru spokojeni. Neuvěřitelné výkony jsme viděli od Zápy, který si svou pracovitostí zasloužil i cenu pro celkově nejlepšího hráče turnaje. Velmi pěkné výkony předváděl Tobča, Matějové Košál a Čeri. Zejména oba Matějové si za svou snahu zasloužili i odměnu v podobě branky.

CO bylo bohuužel naší slabinou, bylo zakončení. Zejména v takto vyrovnaných utkání na branky 2×3 m již nestačí trefit prostor branky (tak jak jsou někteří naši hráči zvyklí), je třeba si střelu připravit a zamířit. Další slabinou byl pohyb bez míče a snaha pomoci spoluhráči. Z pohledu individuálních výkonů tedy musíme být spokojeni, z pohledu týmového pojetí a finální fáze je na čem pracovat.

Print Friendly, PDF & Email

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *