První jarní kolo mistrovského utkání OP máme za sebou


SK Slaný vs. LhotaJeště než začnu, vrátím se k dlouhé zimní přestávce. Zimu a část jara jsme si zpestřili několika kvalitními turnaji a přáteláky. Jak asi skoro všichni viděli, dneska už není slabých turnajů, ani soupeřů. Možná někde na vesnicích, kde nemají tolik možností a kvalitních dětí jako my ve Slaném. Nutno zmínit, že až na poslední hodně těžký turnaj v Kralupech, kde se kluci nedokázali srovnat s kvalitou soupeře a bohužel i hrací plochy. Na jinak velice zajímavém turnaji ve Švermově se nám až na zápas proti Slovanu Kladno nepovedlo prakticky nic. Jinak kluci předváděli hodně slušné výkony. Po zásluze oceněné vždy zajímavým umístěním našich borečků, a často okořeněné vyhlášením nejlepšího hráče turnaje. Což nás nesmírně těší, a zároveň vypovídá o naší kvalitě.

Zpátky k prvnímu kolu mistrovskému utkání, které jsme sehráli v úterý 11.4. Nestihl jsem první zápas proti Unhošti (pracovní povinnosti), ale podle slov přítomných trenérů na hřišti proti soupeři r.2007 se kluci drželi jen první poločas. Poté se naše hra sesypala jak domeček z karet. V tomto utkání se ukázalo, že bez většího počtu opor v týmu si kluci zatím sami nedokážou poradit. Snad jenom Dan Vaněk vydržel dirigovat naší hru celý zápas s velkým přehledem, ale sám na všechno nestačil. Doufejme, že Dan si pověšení kopaček na hřebík rozmyslel, a znovu najde chuť k fotbalu.

Proti soupeři r.2006 trenéři sestavili dost silný tým, což se ukázalo jako dobrý nápad. Kluci se porvali i s o dva roky starším soupeřem daleko lépe, než na druhém hřišti!!! Podle slov Aleše předvedli hodně slušný výkon, založený na kombinaci, důrazné a sebevědomé hře, která dělala soupeři veliké problémy. Vyzdvihl až na některé zaváhání v zápase všechny kluky!!! Sice jsme se nevyvarovali několika chyb, ale jsme starší přípravka a stále se učíme.

V zápase proti týmu Lhoty bylo vidět, jak hodně se přes zimu výkonnostně kluci zvedli. Za tři roky co jsem u týmu jsme tohoto námi oblíbeného soupeře snad nikdy nepřehráli. Lhota sice hrála bez pěti hráčů stabilního kádru, ale nám chyběl Maty, Vosi, Proky, dlouhodobě nemocný Ničák a další… v tomto směru tedy nemá cenu spekulovat. Kluci předváděli hezký kombinační fotbal, který se musel líbit snad všem přítomným. Výkon ocenil i šéftrenér mládeže SK Slaný ing. Petr Kejkrt, to opravdu potěšilo … :-). Samozřejmě je stále co zlepšovat a na čem pracovat. Co se mi v tomto zápase moc nelíbilo, byla až příliš „sebevědomá“ hra některých jedinců, kteří chtěli hru a všechnu slávu strhnout jen a jen na sebe, na úkor kvality hry. Zbytečné kličky do 2-3 a více protihráčů, střelba odkudkoliv. Jinak až na zmíněné „výpadky ve hře“, bych chtěl vyzdvihnout všechny opory. Od brankáře Hejkyho, až po našeho univerzála Kalího. Všichni se v tomto zápase cítili doslova jako ryby ve vodě. Ještě bych chtěl pochválit Radima, který mě po dlouhé době mile překvapil. Balajze, který taktéž po dlouhé době zahrál opravdu hezký zápas, dokonce vstřelil krásný gól „slabší“ nohou!!!

Dál nemá cenu hodnotit kluky jednotlivě. Podle mého názoru se neustále zlepšujeme, což bylo dnes vidět.
Petr
Print Friendly, PDF & Email

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *