V Odolce oba týmy na bedně

odolkaHalovou sezónu jsme zahájili velice příjemným turnajem v Odolene Vodě. Turnaj byl jeden z těch méně náročných a proto jsme se přihlásili dva týmy.

Na úvod turnaje jsme se oba naše týmy utkali mezi sebou a již toto utkání naznačilo, který z našich týmů by mohl mít větší šance na celkově lepší umístění. Naše tušení se ukázalo a bílý tým postupoval turnajem na vítězné vlně, zatímco modrý tým po úvodní porážce dostal výprask ještě od celkového vítěze turnaje. Byť jsme od úvodního utkání měli výčitky, že se nám opět nepodařilo postavit stejně silné týmy, nakonec se i modří dostali na stupně vítězů a zklamání z úvodu turnaje bylo zapomenuto.

SK Slaný „A“ – SK Slaný „B“ 2:6 (branky: Bálek, Michalovský – Zápotocký a Střeska-2, Vejmelka, Rubeš)

V úvodním utkání se utkaly oba naše týmy. Od tohoto utkání jsme si slibovali vyrovnanou hru a nápovědu, jak jsme to zase rozdělili. První minuty utkání naznačovali, že oba týmy jsou vyrovnané, hra se převalovala z jedné strany na druhou. Byli to modří, kdo otevřel skóre utkání. Netrvalo ale dlouho a bílí vyrovnali a v zápětí mohl Maty strhnout vedení na stranu svého týmu. Bohužel ale trefil pouze zařízení. Když se nepodařilo skórovat ani Matějovi Čerimu, strhnul vedení na svou stranu pěknou střelo Vejmi. Vyrovnaná hra ale pokračovala dále a Tobča vyrovnal na 2:2 a Kuba Bálek dvakrát ve slibných situacích nedal a tak přišlo otřelé nedáš – dostaneš a Gazza dostal bílé do vedení. Jak se ukázalo, bylato zlomová branka po které se modří sesypali a nakonec prohráli výrazným rozdílem.

SK Slaný „A“ – FA Jiřího Novotného 0:6

K druhému utkání na turnaji nastoupili modří proti celkovému vítězi turnaje a stejně jako v úvodním utkání začali nebojácně a první velkou šanci v utkání měl Kalí, který bohužel nastřelil pouze tyč Vestecké branky. To ovšem bylo z naší starny všechno a iniciativu přebíral soupeř a Basťa se měl co ohánět. Bohužel po hrubých chybách, kdy jsme nesmyslně místo přihrávky zkoušeli ještě jednu kličku a tak ztráceli míče na soupeřově polovině přicházely kontry a s nimi i branky. Nakonec nás soupeř rozstřílel 0:6.

SK Slaný „B“ – Spartak Čelákovice 4:0 (branky : Zápa a Mucha – 2)

Ke svému druhému utkání nastoupil i tým bílých a to proti urostlému týmu Čelákovic. I přes výraznou výškovou převahu soupeře se kluci nelekli a hned ve druhé minutě šli do vedení po chytré brance Zápy přímo z RK. To bylo ale na delší dobu vše. V 6´se pěkně uvolni výborně hrající Vejmi, ale jeho akce bohužel v síti neskončila, stejně tak i pokus Matyho v minutě desáté a tak jsme se stále obávali o výsledek. Naštěstí o výsledku utkání rozhodly dvě minuty, kdy v 11´našel Maty před brankou Zápu a ten se nemýlil. Hned v té samé minutě po exLibušínské souhře zvyšoval Maty na 3:0 a koncert pokračoval. 12. minuta a Gazza našel Matyho, ten bohužel neproměňuje a stejně tak za pár vteřin Ondra nastřeluje pouze tyč. Tečku za utkáním udělal o několik málo dalších vteřin Maty.

SK Slaný „A“ – Spartak Čelákovice 3:0 (Vosi, Bálek, Hájek)

Modrý tým ke svému dalšímu utkání nastoupil pro změnu opět proti týmu Čelákovic a utkání mělo podobný průběh jako utkání bílého týmu. Velká šance v úvodu, rychlá branka, čekání a závěrečný tlak. Hned v 1. minutě Adam nedal a z dorážky Kuba Bálek přestřelil prázdnou branku. Skóre utkání jsme otevřeli až v 5. minutě, kdy si „Vosička“ tak dlouho míchal míč z levé na pravou a zpět, až soupeřova obránce téměř zamotal a následně v klidu zavěsil. Následně v 8. minutě střílel pěkně Péťa, bohužel bez kýženého efektu. Pak přišla 11. minuta a Kuba Bálek navyšuje na 2:0 a od té doby byl na hřišti už pouze náš tým. Vosi ve 12.min neproměnil sólo a ve 13. minutě po skvělé práci Kuby Bálka uzavírá Adam na 3:0. Soupeř ještě v samotném závěru mohl korigovat, jeho střela se ale mezi tyče nevešla.

SK Slaný „B“ – Aero Vodochody 2:1 (branky : Zápa, vlastní)

Třetí kolo turnaje uzavřel bílý tým utkáním s celkem Vodochod. Kluci z Vodochod ukázali, že v tomto týmu umí s dětmi pracovat a že ve svém kádru mají šikovné borce. Utkání bylo velice vyrovnané. Byl to ale soupeř, který otevřel skóre hned v úvodu. Při naší první šanci se Zápa ve 3. minutě zastřeloval, aby o minutu později vyrovnal. Velice vyrovnané a napínavé utkání nadále pokračovalo. V 8. minutě poslal Vejmi z dvanácti metrů jedovatý pozdrav a soupeřova brankáře asi ruce pálí ještě nyní. Ve 12. minutě utekl Maty po levé straně, před brankou hledal své spoluhráče ke kterým se míč nedostal jen přičiněním soupeřových obránců, kteří jej k jejich smůle uklidili do vlastní branky. Ani vlastní branka však soupeře nedostala do kolen a stále hrozil a v samotném závěru našemu týmu velice zatápěl.

SK Slaný „A“ – Aero Vodochody 2:2 (branky : Bálek a Michalovský)

V posledním utkání se náš modrý tým utkal s vodochodskými borci. Pokud chtěl pomýšlet na slušné umístění, musel podat i slušný výkon. Že to nebude snadný úkol jsme viděli již v předchozím utkání a i začátek utkání to ukázal. Soupeř stejně jako v předchozím utkání šel do vedení. V 5. minutě však vyrovnal Kuba Bálek a stejně jako v předchozím utkání jsme šli do vedení díky brance Tobči. V 10. minutě mohl Vosička zvýšit na 3:1. Bohužel ale byl to soupeř, který 2 minuty před koncem vyrovnal. Strhnout vedení na naší stranu mohl opět Vosička v úplném závěru. Bohužel se mu nepodařilo uklidit míč a tak po siréně oznamující konec utkání svítilo na ukazateli 2:2. Jak se nakonec ukázalo i tato plichta modrým stačila ke 3. místu.

SK Slaný „B“ – FA Jiřího Novotného 0:3

V posledním utkání turnaje se potkali dva neporažené celky. Naši borci museli vyhrát, remíza by díky střelnici vesteckých borců proti Čelákovicím na první místo nestačila. Kluci si toho byli vědomi a chuť po vítězství byla veliká. Bohužel kluci z FAJN již od prvních minut tahali za delší konec a my se před jejich branku dostávali sporadicky. O osudu utkání a celkovém vítězi nakonec rozhodl hattrickem nejlepší střelec turnaje a naši kluci zůstali před branami.

Poprvé v historii si z turnaje odvážíme dvě medailová umístění. Nutno přiznat, že se nejednalo o nikterak náročný turnaj, přesto na úvod halové sezóny to můžeme považovat za úspěch.

Velice mile překvapily výkony některých borců a jejich sebevědomí. Bohužel i přes větší tréninkové dávky, většímu zaměření na práci s míčem byly velkým zklamáním výkony některých hráčů.

Celkově však musíme být s výkony spokojeni. K vidění byl velký přehled ve hře dobrá práce na míči a chuť vítězit.