V předposledním kole nás porazila vlastní pomalost


V předposledním kole OP SPŘ jsme přivítali na našem hřišti tým stejně starých fotbalisků SK Kladno. Ani v posledním našem setkání podzimu s tímto týmem jsme nesehráli vyrovnané utkání a nakonec jsme prohráli opět výrazným rozdílem.

SK Slaný – SK Kladno U-10 5:14 (branky: Mucha a Vosátka – 2, Vejmelka, Čeri, Hájek)

Byť úvod utkání byl k našemu úžasu oboustranně vyrovnaný a zajímavé akce se rodily na obou stranách, pak druhá část už byla výrazně jiná. My po slušném vtupu do utkání pomalu ztráceli dech a soupeř se rozjížděl k vekému výkonu a utkání nakonec jednoznačně ovládl a nás nakonec přehrával ve všech činnostech a trestal všechny chyby. Našim borcům se nedá upřít snaha a bojovnost, bohužel hráči SK Kladno byli rychlejší, lepší na míči a sebevědomější. Naše ofenzivní činnost a mnoho akcí bylo poměrně povedených a říkalo si o branku, bohužel ale rychlost a důraz soupeře v defenzivě a z toho pramenící nedostatek klidu na zakončení nám nedovolili dramatizovat průběh utkání. V závěru utkání se navíc projevila frustrace z vysoké porážky a v některých případech i špatná fyzická kondice některých našich hráčů.

Co se nám v tomto utkání ale vůbec nedařilo byly defenzivní činnosti, málo důrazu, soupeře jsme nechávali zpracovávat míč neatakovaného a i přes pravidelné pobídky k napadání jsme raději odstoupili a počkali, až si převezme míč a téměř žádná pomoc ofenzivních hráčů, kdy tito většinou poztrátě míče zůstávali i hluboko na polovině soupeře. Dalším velkou slabinou je absence snahy o kombinaci. Všechny herní situace se snažíme řešit pouze individuálně místo kombinace. Bohužel v této kategorii budeme muset více zapracovat na kombinační hře.

Abychom ale pouze nekritizovali, k vidění kromě několika pohledných ofenzivních akcí byly i některé individuální činnosti, kde za zmínku stojí první branka Matěje Čeriho a výrazně kvalitnější, bojovný a pracovitý výkon Radima.

Většinu těchto nedostatků jsme ale schopni odstranit systematickým tréninkem a tyto zápasy s takto kvalitními soupeři nám ukazují kvalitu naší hry a nedostatky na kterých máme pracovat.

Print Friendly, PDF & Email

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *