Z prvního domácího mistráku mám dobrý pocit

SK SLANÝ – SK KLADNO 2008  3 : 4

V úterý jsme se sešli před prvním domácím utkáním téměř všichni, což je dobrá zpráva pro trenéry. Polovina hned zahájila trénink s Alešem, aby kluci nezaháleli a snažili se dohnat ty, co jsem nominoval na MU proti SK Kladno 08.

Soupeř patří vůbec k tomu nej, co je u nás v republice, a to opravdu nepřeháním. Podle výsledků z turnajů za poslední rok téměř nenašli přemožitele, ani od top týmů jako je Sparta, Slavia, Dukla a další. Do zápasu jsem šel opravdu s velikým respektem k tomuto soupeři, systémem 7+1 2×25 min. Kladno bylo od začátku lepším týmem, rychlejší, důraznější, lépe kombinovali a naším klukům hořely nohy. Po několika odrazech, kdy kluci stáli před brankou jak přikovaný, jsme inkasovali. Klukům není co vyčítat. Když nohy nemůžou, tak prostě nemůžou. Kluci si teprve zvykají na velikost hřiště a dlouhé sprinty. Když už jsme se dostali na dostřel soupeřovi branky, tak nebyla síla přesně přihrát anebo zakončit. Jenom jednou se nám v prvním poločase povedlo překonat soupeřova brankáře, slabou střelou, kterou Mates trochu se štěstím na dlouhou nohu poslal k tyči. V prvním poločase jsme zlobili hlavně po levé straně, Tobča se Zápou a jejich šikovné a rychlé nohy na Kladno platily. Do „kabin“ se šlo za stavu 1 : 3 a bylo co dohánět. Něco jsme si jako vždy řekli, kluci si odpočinuli a šli na to. Nevím kde se v nás vzalo tolik sil, ale ve druhém poločase jsme hru vyrovnali a místy měli i navrch. Kluci chvílemi Kladno doslova přišpendlili k brance. Jak už jsem zmiňoval v prvním poločase, hlavně levá strana a v druhém se přidal i Adam, který doslova větral soupeřovu obranu. Bohužel z mnoha šancí se nám podařilo pouze vyrovnat (Mates, Adam), chybělo nám víc štěstí a klidu v zakončení, abychom soupeři nasázeli víc branek. Nutno podotknout že soupeř měl v druhém poločase také několik příležitostí, které ale nedokázal potrestat. Zápas se chýlil ke konci, Zápič se snažil vyvézt míč aby ulevil přetížené obraně, ale bohužel v souboji 1 na 2 o něj přišel a soupeř z rychlého brejku potrestal. Jirkovi není co vyčítat, je to hračička a my mu tyhle jeho přednosti vyčítat nebudeme, ba naopak. Bohužel to byla poslední akce zápasu a nám už nezbyl čas něco s výsledkem udělat. Kluky musím opět všechny do jednoho pochválit, jsou místy schopni předvádět fakt hezké věci. Po zápase přišla pochvala od přihlížejícího P. Kejkrta a M. Kapusty, hra se jim líbila.

Za sebe musím říct, že jsem byl s hrou spokojený, ale furt je na čem pracovat a co zlepšovat. V našich dětech vidím obrovský potenciál se neustále zlepšovat a to nám dělá velkou radost. Asi jste si zvykli, že poslední dobou píšu komentář ke každému zápasu (jestli to vůbec někdo čte). Bohužel nemám tolik času, abych komentoval každý zápas. Proto se pokusím čas od času shrnout nějaké zápasové období, na víc opravdu čas nemám. Na druhou stranu, kdo chce kluky a jejich hru vidět, příjde se podívat. Děkuji za pochopení.